České lesy v současnosti devastuje kůrovcová kalamita, která je, podle některých odborníků, nejhorší za posledních dvě stě let. Stromy jsou důležitým prvkem životního prostředí a obnova lesního fondu není krátkodobou záležitostí. Ve firmě Šumperská provozní vodohospodářská společnost se rozhodli přírodě pomoci a kromě plánované údržby zelených ploch objektů v jejich správě hledají možnosti, kde vysadí i nové stromy. První výsadba se uskutečnila 15. října v Šumperku na ploše parkoviště na ulici Jílová ve spolupráci se Střediskem volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk.

Hlavní aktivitou šumperské vodohospodářské společnosti je výroba a dodávání kvalitní pitné vody, odvádění a čištění odpadních vod pro osmdesát dva tisíc obyvatel na Šumpersku. „Veškeré aktivity společnosti jsou spojeny s ochranou životního prostředí a šetrnému chování k přírodě. Především odvádění a čištění odpadních vod je procesem, který aktivně napomáhá nejen k ochraně, ale i ke zlepšování životního prostředí,“ uvedl mluvčí společnosti Ondřej Coufal.

Za úvahou k sadbě stromů stojí především informace z médií o kůrovcové kalamitě. „Zvažovali jsme s kolegy, kde přiložit pomocnou ruku a napadlo nás, že můžeme pomoci už tím, že pár nových stromů vysadíme na plochách, které jsou v naší správě,“ řekl generální ředitel společnosti Radim Jirout. „Je to jen malá pomoc, ale možná tím někoho motivujeme k tomu, aby nás následoval,“ dodal.

Partnerem pro tuto výsadbu se stala šumperská vila Doris, se kterou vodohospodářská společnost spolupracuje i při organizaci Dne Země. „Jsem přesvědčen, že jde o dobrý nápad. Vhodně vysazené nové stromy jsou důležitým prvkem zdravého prostředí v každém městě, nejen v Šumperku. Proto jsme se k akci rádi připojili,“ sdělil Adam Trčka, pracovník Střediska volného času.

 

zdroj: https://zpravodajstvi.sumpersko.net/Vysadba-stromu-v-Sumperku-14185/clanek/Zpravodajstvi

 

IMG 2244   IMG 2260  IMG 2266   IMG 2274  IMG 2286

Hledáme nové kolegy na pozice:

 

ČISTIČ KANALIZAČNÍHO ZAŘÍZENÍ

na ruční a strojní čistění, údržbu a opravy kanalizačních sítí a zařízení

 

PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ

na opravy poruch a provádění pravidelné údržby a revize el. strojů a zařízení

 

PROVOZNÍ MONTÉR

na provádění montážních, údržbářských a opravárenských prací na vodovodní síti a vodohospodářských objektech včetně montáží a výměn vodoměrů; vyhledávání poruch pomocí diagnostické techniky

 

PROJEKTANT VODOHOSPODÁŘSKÝCH ZAŘÍZENÍ

na vypracovávání projektové dokumentace vodovodů, kanalizací a souvisejících vodohospodářských objektů včetně projednávání přípravné a projektové dokumentace s příslušnými orgány

 

V případě zájmu kontaktujte naše personální oddělení:

Ing. Ladislav Weiser, tel: 583 317 280

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Novým kolegům nabízíme náborový příspěvek ve výši až 20.000,- Kč.

 

Zaměstnanecké benefity:

-         13. mzda

-         pět týdnů dovolené

-         další týden placeného volna na rehabilitaci s finančním příspěvkem na pobyt v lázeňských zařízeních (pro vybrané profese)

-         pobyt v našich rekreačních zařízeních (chata Bušínov a Jeseník)

-         stravenky v hodnotě 110,- Kč

-         bezúročné půjčky

-         zvýhodněné služby mobilního operátora pro soukromé účely

-         bezplatné očkování proti klíšťové encefalitidě

-         sportovní a společenské aktivity pro zaměstnance ŠPVS

 

Společnost Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s. (ŠPVS) je součástí nadnárodní skupiny SUEZ, která patří mezi největší privátní provozovatele vodohospodářské infrastruktury v ČR i ve světě. ŠPVS se sídlem v Šumperku a dalšími provozy v Mohelnici, Zábřehu a Hanušovicích je stabilní společností s téměř 200 zaměstnanci, kterým ŠPVS nabízí příjemný a přátelský kolektiv, kvalitní zaškolení a dlouhodobou pracovní perspektivu.

 

Voda je náš život!

„Podporujeme v Šumperku řadu kulturních i sportovních projektů, když jsme zjistili, že Galerie Jiřího Jílka potřebuje pomoci, neváhali jsme a rádi jsme přispěli. Přejeme galerii ať nadále vzkvétá,“ popřál Galerii Jiřího Jílka ředitel Šumperské vodohospodářské společnosti Radim Jirout. ŠPVS se tak přidala k dalším dvěma mecenášům, kteří se rozhodli v nelehké situaci galerii podpořit.

 

více na: https://zpravodajstvi.sumpersko.net/Sumperska-Galerie-Jiriho-Jilka-dekovala-svym-zachrancum-13687/clanek/Zpravodajstvi

Reporáž ČT zde:

Měsíc bezpečnosti SUEZ ve vodárenských společnostech - 28.března - 30.dubna 2019

 

 

 mesic bezp 2019

 

Skupina SUEZ každoročně vyhlašuje téma při příležitosti Světového dne bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který se slaví 28. dubna. V minulých letech byla vyhlášena například tato témata:  bezpečnost za volantem, oznamování skoronehod, alkohol a drogy na pracovišti.
V letošním roce byl stanoven ne den, ale rovnou MĚSÍC bezpečnosti s pěti tématy. S těmito tématy se zaměstnanci blíže seznámí v době společných setkání na téma bezpečnost.

 

1.    Riziko kolize
Kolize vozidla s člověkem je jedním z nejčastějších příčin smrtelných úrazů ve skupině.  Především v odpadovém hospodářství, ale nevyhýbá se ani odvětví vodárenství. Je třeba neustále opakovat, že se řidič i chodec musí vždy ujistit, že je situace bezpečná, pokud mění směr, couvá, přechází silnici apod.

 

2.    Skoronehoda s vysokým potenciálem závažnosti (HIPO)
Ve skupině SUEZ jsou všechny skoronehody, které mohly mít závažné až tragické důsledky, podrobně analyzovány, aby se tak předešlo vážným úrazům.

 

3.    Bezpečnostní návštěva
Manažerské bezpečnostní návštěvy se staly již pevnou součástí života v našich vodárenských společnostech. Jejich cílem je formou diskuze vybudovat důvěru mezi managementem a zaměstnanci.

 

4.    Právo přerušit práci
Každý pracovník má právo zastavit či přerušit práci, pokud se cítí v nebezpečí. Někteří odborníci říkají, že by zaměstnavatelé měli zmocnit pracovníky k zastavení nebezpečné úlohy nebo situace bez ohledu na to, kdo ji provádí. Všichni zaměstnanci by měli absolvovat školení o zastavení práce, kterou vidí jako nebezpečnou. Zastavení práce by mělo být následováno vyšetřením situace a mělo by se zjistit, zda existují rizika a jak je minimalizovat.

 

5.    Rychlá kontrola a LOTO
I v případě rutinní práce by se mělo stát samozřejmostí, že si zkontrolujeme, zda jsou podmínky práce bezpečné a zda můžeme práci zahájit. V angličtině, francouzštině a mnoha dalších jazycích se této kontrole říká vigiminut, tedy minuta bdělosti. Tento výraz dobře vystihuje podstatu věci. Toto platí dvojnásob při provádění oprav nebo údržby vybavení a strojů, které je nutné před výkonem práce izolovat od zdrojů energie a zajistit jejich náhodné spuštění.

 

Sloganem kampaně měsíce bezpečnosti je SAFETY ALWAYS (Bezpečnost vždy)